• Úvod
  • Kolagen a těhotenství

Kolagen a těhotenství

Kolagen a těhotenství

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období života ženy. Je plná síly a očekávání, vypadá zdravě a celkově zkrásní. Těší se na příchod svého dítěte, chystá mu vše, co bude potřebovat, povídá si s ním, zpívá mu a užívá si chvíle těšení na malého tvorečka, který domů brzy přibude.

A také se většinou snaží jíst zdravě a plnohodnotně, aby její dosud nenarozené miminko dostávalo jen to nejlepší. Ženský organizmus totiž v době těhotenství zcela promění své priority. To důležité jde vždy nejprve k plodu, teprve až se zbytkem hospodaří tělo matky. Ženy, které si toto včas uvědomí, mají vyhráno.Miminko má ke svému vývoji vše, co potřebuje a nestrádá ani matka, což je na její kondici patrné.

Maminky většinou vědí, které vitaminy a látky jsou pro ně v těhotenství důležité, protože je dostanou doporučené v těhotenské poradně. Málokdy se ale lékaři zmiňují o kolagenu a jeho ohromně důležité roli při zrodu nového života. Kolagen je jednou ze základních stavebních látek a pro správný vývoj plodu je opravdu nezbytný. Pokud ho maminka nepřijímá přirozenou cestou, tedy v prorostlém mase, kůžích, tlačence nebo v aspiku, připravuje tělo o velice důležitou bílkovinu. Jestliže se stravuje jednostranně nebo nevyváženě, může nastat velký problém. Týká se to hlavně matek vegetariánek. V tomto případě je skutečně velkým hazardem nezajistit tělu jiný zdroj kolagenu.

V embryonálním vývoji a u malých dětí hraje velkou roli kolagen typu III, tedy kolagen obsažený v rychle rostoucích tkáních (mj. je obsažen i v kůži a umožňuje počáteční rychlé hojení ran). Později ho nahrazuje kolagen typu I, nejrozšířenější typ kolagenu, který obsahují šlachy, kosti, zuby i pokožka.

Rozhodne-li se žena v těhotenství užívat kolagen, v první řadě by se měla přesvědčit, zda se jedná o čistý kolagen v rozpustné formě, tedy hydrolyzovaný, jejž tělo dokáže kompletně zužitkovat. Zároveň je vhodné, aby přípravek obsahoval zároveň kolagen typu I a II, tedy nejen kolagen zastoupený v kostech, zubech, šlachách a kůži, ale také v chrupavkách. Nejnovější řady hydrolyzovaného kolagenu bývají také obohacené o vitamin C, který je při novotvorbě kolagenu nezbytný a není tak třeba myslet na to, aby člověk spolu s kolagenovými tabletami přijímal i dostatek "céčka".

V dnešní době, kdy je trendem odsunout těhotenství na pozdější dobu, a kdy ženy rodí své děti až po třicítce a mnohem později, kdy přirozená tvorba kolagenu v našem těle klesá, je otázka příjmu kolagenu více než aktuální.

Těhotenství je nádherný stav, zvláště tehdy, když má žena jistotu, že jejímu zatím nenarozenému dítěti vůbec nic nechybí a také její tělo má vše, co potřebuje. Těhotná žena je krásná sama o sobě, ale kolagen jí pomůže, aby krásná zůstala i celé mateřství.

 

Špičkový hydrolizovaný kolagen v tabletách

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit