Kolagen a hubnutí

Zdravá strava, pevná postava, slušná kondice, to jsou dozajista chvályhodné diktáty moderního životního stylu. A tak se často uchylujeme k různým dietám. Nebo alespoň do jisté míry revidujeme své stravovací zvyklosti ve prospěch ovoce, zeleniny, libového masa.

A tady je kámen úrazu. Spolu se zdravou stravou nám začne chybět přirozený způsob příjmu kolagenu.

Začneme hubnout, kila jdou pomalu dolů, případně se i nějaký ten sval objeví, pokud se dáme na cvičení, ale stále to není ono. Za naši námahu jsme oceněni nepěkně povislou kůží, strhanými rysy v obličeji, vráskami, nezdravě vyhlížejícími vlasy a nehty, které se lámou a třepí. Tu nás zabolí kolena, jindy píchá v lokti a o zádech ani nemluvě?

Kdo by řekl, že trvale odstranit z jídelníčku tučná masa, tlačenky, ovary, žužu bonbóny, želé z kolagenu a podobné nezdravosti, může mít až tak markantní následky? Zopakujme si ale: kolagen je bílkovina, která tvoří 70 % naší kůže, 10 % naší celkové hmotnosti a 25 - 30 % hmotnosti všech našich bílkovin. A  s přibývajícím věkem se schopnost těla vyrábět samo kolagen snižuje. Je jen logické, že se jeho nedostatek začne někde projevovat. A tak, ač se snažíme vypadat co nejlépe, navenek působíme unaveně, povadle a nezdravě.

Přitom nic z toho není nutné, protože kolagen jde tělu dodat i jinou cestou než tučným masem. Každý, kdo se rozhodne žít zdravě a eliminovat příjem potravin bohatých na kolagen, měl by myslet i na zadní vrátka, to znamená na způsob, jak tělu dodat látky jemu vlastní a nezbytné. Pokud se rozhodneme občas upéct bůček a řádně si na něm pochutnat, fajn, pokud se ale chystáme hubnout výrazně a taková jídla ze svého jídelníčku na dlouhou dobu úplně vyřadit, měli bychom se podívat po možnostech, jak na to.

A nebo si přečíst tyto stránky, protože tady o kolagenu najdeme vše pěkně pohromadě. Třeba to, s jakými formami kolagenu se můžeme setkat.

Špičkový hydrolizovaný kolagen v tabletách

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + HA tablety

Kolagen FORTE + kyselina hyaluronová tabelty, nejoblíbenější varianta pro krásu a zdraví.

Více informací   Koupit

Kolagen KOMPLEX tablety

Kolagen KOMPLEX tablety

Vysoce účinná forma čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I, typu II a vitaminu C v tabletě.

Více informací   Koupit

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Kolagen SPRINT žvýkací tablety

Při nadměrné zátěži a pro sportovce. Chutné žvýkací tablety, doplněk stravy.

Více informací   Koupit

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kosmetický kolagen KOMPLEX + HA tablety

Kombinace tablet kolagenu KOMPLEX s kyselinou hyaluronovou v tabletách

Více informací   Koupit